rektorzy.pl

Rektorzy - artykuły

tag
Nowym rektorem Politechniki Wrocławskiej będzie prof. Cezary Madryas. W czwartek podczas posiedzenia Uczelnianego Kolegium Elektorów, które odbyło się w auli gmachu głównego PWr, prof. Cezary Madryas otrzymał 79 głosów elektorskich. Czteroletnia kadencja nowego rektora rozpocznie się 1 września 2016 r.
Decyzją Uczelnianego Kolegium Elektorów funkcję rektora w kadencji w kadencji 2016-2020 pełnić będzie profesor Sławomir Wiak, obecny prorektor ds. edukacji. Zdobył on większość ważnych głosów - spośród 117 elektorów obecnych było 116. Oddano 116 ważnych głosów, w tym 79 głosów za kandydaturą prof. Wiaka. Tym samym profesor Sławomir Wiak pokonał jedynego kontrkandydata profesora Piotra Panetha. Prof. Sławomir Wiak będzie 14. rektorem Politechniki Łódzkiej i od 1 września 2016 r. zastąpi na tym stanowisku prof. Stanisława Bieleckiego.
Prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik, prof. zw. PG przez najbliższe cztery lata będzie sprawował funkcję Rektora Politechniki Gdańskiej. Swoją wizją rozwoju uczelni przekonał większość elektorów głosujących w wyborach, które zostały przeprowadzone 31 marca 2016 r. Oficjalny wynik wyborów podała Uczelniana Komisja Wyborcza. Rektor elekt obejmie nowe stanowisko 1 września 2016 r.
Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeusz Więckowski został nagrodzony Honorowym Medalem Europejskim przyznawanym przez Business Centre Club, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Europejski Komitet Społeczno-Ekonomiczny.
Prof. Andrzej Karbownik został wybrany na stanowisko rektora Politechniki Śląskiej na kadencję 2012-2016. Decyzją Kolegium Elektorów Uczelni stanowisko rektora obejmie po raz drugi – poinformował w środę rzecznik uczelni Paweł Doś.
Prof. Lech Dzienis został w środę rektorem Politechnki Białostockiej, największej państwowej uczelni technicznej w Podlaskiem na lata 2012-2016. Nie miał kontrkandydata. Dzienis zastąpił na stanowisku rektora ustępującego prof. Tadeusza Citkę.
Prof. Zbigniew Łukasik, dotychczasowy prorektor Politechniki Radomskiej, został w czwartek wybrany na nowego rektora tej uczelni. Będzie kierował uczelnią od pierwszego września.
Prof. Tadeusz Więckowski ponownie został rektorem Politechniki Wrocławskiej. W wyborach na kadencję 2012-2016 otrzymał 94 spośród 100 głosów elektorskich - poinformowało biuro prasowe uczelni.
Prof. Tadeusz Bohdal został w środę wybrany przez kolegium elektorów na nowego rektora Politechniki Koszalińskiej. Dotychczas był prorektorem ds. nauki i współpracy z gospodarką.
Prof. Stanisław Bielecki został w środę ponownie wybrany na rektora Politechniki Łódzkiej. Był jedynym kandydatem do kierowania uczelnią. Za jego wyborem opowiedziało się 80 elektorów, przeciwko było 24. Jego kadencja potrwa do 2016 roku.
Prof. Henryka Krawczyka po raz drugi wybrano rektorem Politechniki Gdańskiej na kadencję 2012 -2016. Podczas piątkowego głosowania elektorów prof. Krawczyk uzyskał 83 głosy, a jego kontrkandydat prof. Jacek Namieśnik – 44.
Prof. Kazimierz Furtak został w piątek ponownie wybrany rektorem Politechniki Krakowskiej. Był on jedynym kandydatem na to stanowisko, które pełni od 2008 roku.
Prof. Jan Szmidt pokonał 3 kandydatów i został w środę wybrany na nowego rektora Politechniki Warszawskiej. Na stanowisku zastąpi prof. Włodzimierza Kurnika. Kadencja nowego rektora potrwa do 2016 r. Jak poinformowała PAP rzeczniczka uczelni Ewa Chybińska, prof. Szmidt w wyborach elektorów otrzymał 71 głosów na 131 możliwych. Prof. Janusz Lewandowski, który w wyborach zajął drugie miejsce, dostał 28 głosów.
Prof. Marek Tukiendorf, dotychczasowy prorektor ds. nauki, został w środę wybrany na nowego rektora Politechniki Opolskiej. Był jedynym kandydatem, który starał się o tę funkcję. Jak poinformowała komisja wyborcza Politechniki Opolskiej prof. Marka Tukiendorfa poparło 81 elektorów z 99 obecnych podczas wyborów. Przeciw było 9, a od głosu wstrzymało się 8. Do wyboru prof. Tukiendorfa na rektora potrzeba było 50 głosów elektorskich.
W dniu 1 marca 2012 r. odbyło się posiedzenie Uczelnianego Kolegium Elektorów Politechniki Rzeszowskiej, które wybrało Rektora uczelni na kadencję 2012-2016.
Na Politechnice Rzeszowskiej odbędą się wybory rektorskie. Dwie ostatnie kadencje należały do prof. Andrzeja Sobkowiaka.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2010/2011. Po raz pierwszy od lat wśród kandydatów na studia politechniki okazały się popularniejsze niż uniwersytety – na każde wolne miejsce na politechnikach przypadło 3,9 kandydatów, w uniwersytetach 3,5.
Politechnika Radomska obchodzi w tym roku 60-lecie. Jubileuszowe obchody zainaugurowała we wtorek dwudniowa Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.
Nowoczesny, "inteligentny" budynek dydaktyczno-laboratoryjny, wykorzystujący energię odnawialną, powstanie na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach. Władze uczelni podpisały umowę na realizację przedsięwzięcia z wykonawcą inwestycji.
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności